Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

45. BIZNESPLAN - artykuły dla dzieci - rękodzieło ze sklepem www

(przykład)

  

- sporządzony wg wytycznych dla dotacji udzielanych w ramach przyznawania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej z Funduszy Unijnych w 2017 r.;

- wnioskowana kwota dotacji: 24 400,00 zł;

- objętość opracowania: 54 strony formatu A4;

- identyfikator ISBN: 978-83-948509-4-4;

 

Charakterystyka ogólna

Moda na przedmioty (w tym artykuły dla dzieci, zabawki i dekoracje) ręcznie robione przetacza się szeroką falą przez cały świat. Ręcznie wytworzone przedmioty pozwalają kupującym wyróżnić się z tłumu za pomocą oryginalnej, jedynej w swoim rodzaju rzeczy. Silny trend indywidualności i mody przenosi się też do świata produktów dla najmłodszych.

Przedmioty wykonane ręcznie posiadają przeważnie lepszą jakość, czy to pod względem wykorzystanych materiałów czy wykończenia samego produktu. To ekologiczna alternatywa dla rzeczy wykonywanych seryjnie sposobem maszynowym. Drugą sprawą jest cena. Za jakość oraz unikalność samego produktu klient otrzymuje przystępne ceny. Nie płaci za markę, a za sam gatunek zakupionego artykułu.

 

Rękodzieło jest w Polsce coraz bardziej cenione. Podobna tendencja widoczna jest także w innych państwach. Świadczy o tym m.in. wzrost sprzedaży takich produktów w sieci. Okazuje się, że sprzedaż rękodzieła na świecie rośnie rocznie nawet o 30%.

Specyfiką rynku rękodzieła jest to, że wystarczą stosunkowo niewielkie nakłady finansowe i może zacząć na nim działać właściwie każdy, kto tylko ma pomysł i zdolności manualne. Oznacza to także, że konkurencja jest duża, a sukces gwarantuje jedynie oferta, która wyróżni się na tle wielu innych propozycji. Mimo dużej rywalizacji w branży uznałam, że spróbować jednak warto, ponieważ rękodzieło przeżywa swój złoty wiek.

 

Sklep internetowy można prowadzić w dowolnej formie, poza spółką partnerską.

Należy zarejestrować działalność gospodarczą w CEIDG (jako jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę cywilną) lub w KRS (jako spółkę jawną, spółkę komandytową, spółkę komandytowo-akcyjną, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, spółkę akcyjną).

 

Działalność gospodarcza polegająca na prowadzeniu sprzedaży wysyłkowej nie wymaga szczególnego uprawnienia. Z uwagi na charakter oferowanego produktu nie jest co prawda konieczne uzyskanie stosownego zezwolenia lub koncesji czy też wpisania podmiotu do rejestru, ale zabawki należą do produktów najbardziej restrykcyjnie traktowanych w UE, a Dyrektywa 2009/48/WE bardzo mocno podnosi wymagania wobec tych wyrobów.

Sam biznes w Internecie należy traktować jak każde inne przedsięwzięcie, dlatego należy zarejestrować działalność gospodarczą, czyli posiadać NIP, REGON, firmowe konto bankowe oraz siedzibę. Następnym krokiem jest zakup domeny oraz serwera (hosting), na którym można składować pliki składające się na sklep. Niezbędnym elementem posiadania sklepu internetowego jest również odpowiednia grafika oraz oprogramowanie sklepowe, które umożliwi dokonanie i opłacenie zamówienia. W zależności od potrzeb i posiadanego kapitału, wybierając system sklepowy, można skorzystać z trzech rozwiązań: wynajmu oprogramowania wraz z hostingiem, zakupu oprogramowania i własnego hostingu lub zamówienia oprogramowania dedykowanego, szytego na miarę.

 

Przy rejestracji działalności gospodarczej należy wpisać nr PKD odpowiadające wytwarzaniu rękodzieła oraz sprzedaży detalicznej prowadzonej przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet:

13.92.Z – Produkcja gotowych wyrobów tekstylnych

32.40.Z – Produkcja gier i zabawek

47.91.Z – Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet.

  

Spis treści opracowania: 

1. DANE WNIOSKODAWCY

1.1 PODSTAWOWE DANE

1.2 DODSTAWOWE INFORMACJE

2. SKRÓCONY OPIS PRZEDSIĘWZIĘCIA

2.1 RODZAJ PROPONOWANEJ DZIAŁALNOŚCI

2.2 SKRÓCONE DANE DOTYCZĄCE PROPONOWANEJ INICJATYWY

3. PROJEKT PRZEDSIĘWZIĘCIA

3.1 PRZEDSTAWIENIE PROJEKTU

3.2 OFERTA

3.3 RYNEK

3.4 KONKURENCJA

3.5 CENA

3.6 SPRZEDAŻ I PRZYCHÓD

3.7 PROCES PRODUKCJI/DOSTARCZANIA

3.8 ZAGROŻENIA I MOŻLIWOŚCI

4. PLAN INWESTYCYJNY

4.1 UZASADNIENIE INWESTYCJI

4.2 CHARAKTERYSTYKA INWESTYCJI

4.3 ZAKRES INWESTYCJI

4.4 ZASOBY LUDZKIE

4.5 LOKALIZACJA I ZAPLECZE TECHNICZNE

5. PLAN EKONOMICZNO-FINANSOWY

5.1 KALKULACJA KOSZTÓW PODJĘCIA DZIAŁALNOŚCI

5.2 ŹRÓDŁA POKRYCIA WYDATKÓW

5.3 PROGNOZA EKONOMICZNA PRZEDSIĘWZIĘCIA

 

Komplet materiałów wysyłamy e-mailem w formacie PDF / JPG.

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?